Everolimus-Eluting Rusztowania Bioresorbowalne do Chorób Tętnicy Wieńcowej ad 7

Ta troska, która została po raz pierwszy poruszona przez wczesne sprawdzanie koronar- stwa z użyciem bioresorbowalnych platform rusztowań w Europie (GHOST-EU), 15 nie była jednolicie obserwowana w innych rejestrach lub badaniach z randomizacją.16-18,26 Podwyższone częstości zakrzepicy podostrej z Rampa Absorbula w naszym badaniu może być przypisana wyższemu wskaźnikowi pozaprocesowego zwężenia szczątkowego w urządzeniu niż w stencie Xience, 27 prawdopodobnie z powodu większej grubości ścianki lub odrzutu. Grubsze wymiary podpory bioresorbowalnego rusztowania nie przełożyły się na większe odsetki okołopanałowej martwicy, niezależnie od progu biomarkera. W naszym badaniu po roku nie było znaczącej różnicy między grupami w częstości rewaskularyzacji z docelową zmianą niedokrwienną, co było zgodne z wynikami poprzednich badań. 16-18. Roczne wskaźniki donoszono, że dławica piersiowa była prawie identyczna z dwoma urządzeniami. W przeciwieństwie do tego, podczas obserwacji z wcześniejszego badania ABSORB II, miejscowe nawracające dławice i ciężkie niedokrwienie wywołane wysiłkiem były mniej powszechne w przypadku bioresorbowalnego rusztowania niż w przypadku stentu kobaltowo-chromowego. 16 Przyczyny tej niezgodności są niejasne. Przyczyny bólu w klatce piersiowej po stentowaniu są wieloczynnikowe i oprócz niedokrwienia wynikającego z niepełnej rewaskularyzacji lub restenozy mogą obejmować dysfunkcję mikrokrążenia, upośledzone działanie naczyniowo-ruchowe i zdarzenia związane z pęknięciem szpotawym.10-12,28 Ból neurogenny z penetracji endoluminalu przez cienkie rozpórki stentów i nieanginalny ból w klatce piersiowej może być mylony z pochodzeniem serca.29,30 Chociaż obecność i ciężkość dławicy piersiowej były badane podczas każdej kolejnej wizyty w naszym badaniu, nie przeprowadzono centralnego orzekania. Dalszy wgląd można uzyskać na podstawie danych z kwestionariusza Seattle Angina, który nie jest jeszcze kompletny. Nawracająca dławica po interwencji z rusztem pochłaniającym w porównaniu ze stentem Xience jest badana prospektywnie z większą dokładnością w trwającym badaniu ABSORB IV.
Należy odnotować kilka ograniczeń naszego badania. Po pierwsze, rejestracja w ABSORB III była ograniczona do pacjentów ze względnie stabilnymi objawami i nieskomplikowanymi zmianami wieńcowymi. Nasze odkrycia mogą nie zostać uogólnione na pacjentów z ostrymi zespołami wieńcowymi i bardziej złożoną chorobą. Po drugie, badanie było zbyt słabe, aby zbadać zdarzenia o niskiej częstotliwości, takie jak śmierć sercowa i stent lub zakrzepica z rusztowań, a interpretacja tych wskaźników zasługuje na ostrożność, zwłaszcza gdy różnice między urządzeniami nie są znaczące. Na przykład współczynnik śmierci sercowej wynoszący 0,6% dla szkieletu Absorbus mieści się w przedziale 0,4 do 0,8% obserwowanym dla stentu kobaltowo chromowego uwalniającego ewerolimus w poprzedniej amerykańskiej ocenie klinicznej systemu stentowania wieńcowego XIENCE V Everolimus-Elution. w leczeniu osób z de novo rodzimymi uszkodzeniami tętnic wieńcowych (SPIRIT) III i IV.31,32 W przeciwieństwie do tego, 0,1% częstość zgonów sercowych ze stentem Xience w naszym badaniu była niższa niż obserwowana poprzednio. Podobnie, testowanie podgrup w naszym badaniu było z natury zbyt słabe Na koniec, długoterminowa obserwacja z naszych badań i innych badań klinicznych na dużą skalę jest wymagana w celu ustalenia, czy istnieją znaczące późne różnice kliniczne między dwoma badanymi urządzeniami.
Podsumowując, w tej randomizowanej próbie na dużą skalę, leczenie niekołowych zmian wieńcowych za pomocą absorpcyjnego bioresorbowalnego szkieletu naczyniowego wchłoniętego mieściło się w określonym przedziale dla nie mniejszej niż stwardnienie kobaltowo-chromenowe Xience-eolimus w odniesieniu do uszkodzenia docelowej-uszkodzenia przy rok.
[patrz też: protetyka na implantach, stomatologia implanty, stomatologia Kraków ]

Powiązane tematy z artykułem: protetyka na implantach stomatologia implanty stomatologia Kraków