Randomizowany test indukcji porodu u kobiet w wieku 35 lat lub starszych ad

Ponadto, jego korzyści mogą zostać zrównoważone przez długoterminowe niekorzystne wyniki u dzieci z powodu porodu w wczesnej fazie ciąży (37 do 39 tygodni) .11-14 Niektórzy położnicy w Zjednoczonym Królestwie już wywołują poród w terminie (40 tygodni ciąży); wskaźniki indukcji wynoszą 39% wśród kobiet w wieku od 40 do 44 lat i 58% wśród kobiet w wieku 45 lat lub starszych. Wśród położników, którzy nie wywołują porodu u starszych kobiet w ciąży w najbliższym czasie, jedna trzecia niechętnie oferuje indukcję, ponieważ są zaniepokojeni zwiększeniem prawdopodobieństwa cesarskiego cięcia, chociaż uważają, że indukcja poprawi wyniki okołoporodowe. jest coraz więcej dowodów na to, że indukcja porodu w pracy z powodów innych niż starszy wiek matki nie zwiększa częstości cięcia cesarskiego, a nawet może je zmniejszać16, a zatem skuteczna interwencja nie jest wykorzystywana.
Większość badań dotyczących indukcji w czasie lub blisko czasu obejmowała kobiety z ustalonymi powikłaniami ciąży, takimi jak nadciśnienie, 17 pęknięć błon przedpłkowych, 18 ograniczeń wzrostu płodu, 19 cukrzycy, 20 lub macrosomia płodu.21 Niewielkie próby indukcji, które nie obejmowały kobiet z powikłaniami22-25 były stosunkowo małe (łącznie 1377 kobiet w czterech próbach), pochodzą z 1970 roku i mogą nie mieć zastosowania do współczesnej praktyce położniczej. Brakuje prób wywoływania porodu u kobiet w zaawansowanym wieku matek. Badanie 35/39 miało na celu sprawdzenie hipotezy, że indukcja porodu w 39. tygodniu ciąży zmniejszy częstość cesarskiego cięcia u kobiet w wieku rozrodczym w zaawansowanym wieku.
Metody
Projekt badania i nadzór
Przeprowadziliśmy wieloośrodkowe, randomizowane, kontrolowane badanie porównujące częstość cięć cesarskich pomiędzy kobietami, którym przypisano indukcję porodu między 39 tygodniem 0 dni a 39 tygodniami 6 dni ciąży i tymi, które przypisano do oczekującego leczenia. Kwalifikujące się kobiety były nieródkami, miały 35 lat lub więcej w oczekiwanym terminie i miały jednoosobowy żywy płód w przedstawieniu cefalicznym. Uczestnicy zostali zatrudnieni między sierpniem 2012 a marcem 2015 w 38 szpitalach National Health Service (NHS) i organizacji Primary Care Trust w Wielkiej Brytanii.
Kobiety nie kwalifikowały się do udziału w badaniu, jeśli ich ciąża była skomplikowana ze względu na wrodzoną wadę wrodzoną płodu, która prowadziłaby do śmierci noworodka lub gdyby miała jakiekolwiek przeciwwskazania do porodu (np. Dowody kompromisu płodu), poród z pochwy (np. Łożysko przednie) lub oczekiwane postępowanie (np. cukrzyca ciążowa). Kobiety, które przeszły miomektomię, która nie przeszła badania ultrasonograficznego (do oszacowania wieku ciążowego) przed 22 tygodniem ciąży, lub które zostały poddane zapłodnieniu in vitro z użyciem jaj dawcy również zostały wykluczone.
Pierwotny protokół badania został opublikowany w 2012 roku26. Oryginalne i końcowe protokoły próbne są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie. Pierwszy i ostatni autorzy gwarantują dokładność i kompletność danych oraz wierność tego raportu dla protokołu próbnego. Jednostka badań klinicznych Nottingham dostarczyła próbną bazę danych, skomputeryzowany program randomizacji i wsparcie statystyczne
[hasła pokrewne: hologramy na legitymację studencką, dentysta Lublin, stomatolog olsztyn ]

Powiązane tematy z artykułem: dentysta Lublin hologramy na legitymację studencką stomatolog olsztyn