Randomizowany test indukcji porodu u kobiet w wieku 35 lat lub starszych czesc 4

Złożony wynik bezpośredniego urazu noworodków obejmował krwotok podtwardówkowy, krwotok śródmózgowy lub dokomorowy, uraz rdzenia kręgowego, złamanie podstawy czaszki, uszkodzenie nerwów obwodowych i złamanie kości długiej. Złożony wynik niedotlenienia noworodków obejmował drgawki, hipotonię, nieprawidłowy poziom świadomości i stosowanie chłodzenia. Składniki dwóch złożonych noworodkowych wyników (uraz i niedotlenienie) zostały wstępnie określone w planie analizy statystycznej przed złamaniem próbnego kodu randomizacji. Dane zostały zebrane natychmiast po zwolnieniu szpitala matek przez położną badawczą w każdym ośrodku. Inne drugorzędne wyniki obejmowały oczekiwania matek i doświadczenie porodu, mierzone za pomocą Kwestionariusza Doświadczenia Życiowego27, który został przesłany kobietom miesiąc po porodzie. Ten środek ocenia cztery dziedziny doświadczenia porodu: zdolność kobiety (jej poczucie kontroli i osobiste uczucia podczas porodu), profesjonalne wsparcie (otrzymywanie informacji przez kobietę i opiekę położną), postrzegane bezpieczeństwo (poczucie bezpieczeństwa i wspomnienia kobiety od porodu) oraz uczestnictwo w porodzie (zdolność kobiety do wpływania na proces rodzenia). Odpowiedzi oceniano zgodnie z instrukcjami autorów kwestionariusza (Tabela S2 w Dodatku uzupełniającym, dostępnym pod adresem). Wyniki w każdej z dziedzin mieszczą się w zakresie od 0 do 4, przy czym wyższe wyniki wskazują na lepsze doświadczenie w porodzie. Dane dotyczące dodatkowych drugorzędnych wyników dotyczących wykorzystania zasobów oraz stanu zdrowia kobiet i stanu zdrowia po urodzeniu również zostały zebrane, ale nie są tutaj zgłaszane.
Analiza statystyczna
Obliczenia mocy oparto na częstości cięć cesarskich u kobiet, które były w ciąży z pojedynczym ciążkiem w trakcie ciąży i które pracowały w porę w kohorcie wszystkich kobiet dostarczających kobietom w Szkocji w latach 2004-2008; 23% kobiet w tej grupie było w wieku 35-39 lat, a 27% było w wieku 40 lat lub starszych (Smith G: dane niepublikowane). Obliczyliśmy, że przy założeniu szybkości cesarskiego cięcia o 25% wśród próbek kontrolnych, próbka o wielkości 630 kobiet dostarczy 80% mocy, aby przetestować hipotezę, że indukcja porodu obniży wskaźnik cesarskiego cięcia do 16%, a 36% redukcja (lub redukcja bezwzględna o 9 punktów procentowych) przy dwustronnym poziomie istotności wynoszącym 5%.
W tej analizie zamiar-do-leczenia, uczestnicy byli oceniani zgodnie z przypisaną grupą, niezależnie od ich przynależności do zadania i zgodnie z wcześniej zaplanowanym planem analizy statystycznej. W celu uzyskania pierwotnego wyniku wykorzystano uogólniony model liniowy (z rodziną dwumianową i łączem logarytmicznym) do obliczenia względnego ryzyka i 95% przedziału ufności po dostosowaniu do wieku próbnego i wieku matki (ośrodek został rozliczony przy użyciu solidnego standardu błędy i klastrowany estymator warstwowy w oprogramowaniu Stata). Zaplanowaliśmy również analizę wrażliwości, aby zbadać wpływ brakujących danych na nasze wyniki, ale ta analiza była niepotrzebna, ponieważ brakowało minimalnych danych.
W analizie metody podawania (innej niż cięcie cesarskie) wykorzystano wielomianowy model regresji logistycznej do obliczenia względnego ryzyka i 95% przedziału ufności po dostosowaniu do wieku próbnego i wieku matki, przy użyciu dostawy pochwowej jako grupy odniesienia
[hasła pokrewne: leki przeciwbólowe na receptę lista, szpital limanowa poradnie, szpital tuchola kontakt ]

Powiązane tematy z artykułem: leki przeciwbólowe na receptę lista szpital limanowa poradnie szpital tuchola kontakt