Skrócenie Titin powodujące rozdęta kardiomiopatia

Kardiomiopatia przerostowa i kardiomiopatia przerostowa wynikają z mutacji wielu genów. TTN, gen kodujący białko sarcomerów, został niedostatecznie przeanalizowany pod kątem mutacji kardiomiopatycznych z powodu jego ogromnej wielkości. Metody
Przeanalizowaliśmy TTN u 312 pacjentów z kardiomiopatią rozstrzeniową, 231 pacjentów z kardiomiopatią przerostową i 249 osób z grupy kontrolnej, stosując sekwencję nowej generacji lub dideoksy. Oceniliśmy szkodliwe warianty do koseregacji w rodzinach i oceniono charakterystykę kliniczną.
Wyniki
Zidentyfikowaliśmy 72 unikalne mutacje (25 bzdur, 23 zmiany ramek, 23 łączenie i duża wstawka tandemowa), które zmieniły titynę o pełnej długości. Wśród badanych za pomocą sekwencjonowania nowej generacji częstość mutacji TTN była istotnie wyższa u osób z kardiomiopatią rozstrzeniową (54 z 203 [27%]) niż u osób z kardiomiopatią przerostową (3 z 231 [1%], P = 3 × 10-16) lub kontroli (7 z 249 [3%], P = 9 × 10-14). Mutacje TTN kosegregowane z poszerzoną kardiomiopatią w rodzinach (łączny wynik punktacji, 11,1) z wysoką (> 95%) obserwowaną penetracją po ukończeniu 40 lat. Mutacje związane z kardiomiopatią rozstrzeniową były nadreprezentowane w prążku A w titinie, ale były nieobecne w regionach z tytyną z dyskiem Z i M (p <0,01 dla wszystkich porównań). Ogólnie, częstość występowania wyników sercowych była podobna u osób z mutacjami TTN i bez tych mutacji, ale zdarzenia niepożądane występowały wcześniej u nosicieli mutacji u mężczyzn niż u nosicieli (P = 4 × 10-5).
Wnioski
Mutacje skracające TTN są częstą przyczyną kardiomiopatii rozstrzeniowej, występującej w około 25% przypadków rodzinnych idiopatycznej kardiomiopatii rozstrzeniowej oraz w 18% przypadków sporadycznych. Włączenie metod sekwencjonowania, które wykrywają skrócenia TTN w badaniach genetycznych w przypadku kardiomiopatii rozstrzeniowej, powinno znacznie zwiększyć czułość testu, umożliwiając w ten sposób wcześniejsze rozpoznanie i interwencję terapeutyczną u wielu pacjentów z rozszerzoną kardiomiopatią. Zdefiniowanie funkcjonalnych efektów mutacji tnących TTN powinno poprawić nasze zrozumienie patofizjologii kardiomiopatii rozstrzeniowej. (Finansowane przez Howard Hughes Medical Institute i inne.)
Wprowadzenie
Mutacja genu jest ważną przyczyną kardiomiopatii. Mutacje w ośmiu genach sarkomeru-białko powodują kardiomiopatię przerostową, wykrytą u 40 do 70% pacjentów.1,2 Wykazano, że zmiany w ponad 40 genach, z których większość koduje składniki sarcomere, cytoszkielet lub blaszkę jądrową lub przypuszcza się, że powoduje rozszerzenie kardiomiopatii.3,4. Ocena kliniczna wskazuje, że od 30 do 50% pacjentów z rozszerzoną kardiomiopatią ma krewnego, który jest dotknięty lub może być dotknięty chorobą, 5-7, który implikuje przyczynę genetyczną
[podobne: Stomatolog Kraków, klinika stomatologiczna warszawa, gabinet stomatologiczny Warszawa ]

Powiązane tematy z artykułem: gabinet stomatologiczny Warszawa klinika stomatologiczna warszawa Stomatolog Kraków