Terapia poznawczo-behawioralna, sertralina lub połączenie w dziecięcym niepokoju ad 9

Odwrotnie, wykluczenie dzieci i nastolatków z dużą depresją i wszechobecnymi zaburzeniami rozwojowymi mogło ograniczyć uogólniające wyniki tych populacji. Obserwowana przewaga terapii skojarzonej nad kognitywną terapią behawioralną lub samą sertraliną podczas krótkotrwałego leczenia (poprawa o 21 do 25%) sugeruje, że wśród tych skutecznych terapii, terapia skojarzona zapewnia najlepszą szansę na pozytywny wynik. Przewaga terapii skojarzonej może być spowodowana dodatkowymi lub synergistycznymi efektami obu terapii. Nie można jednak wykluczyć dodatkowego czasu kontaktu w grupie leczenia skojarzonego, które nie zostało zakotwiczone, oraz oczekiwanego działania ze strony zarówno badanych, jak i klinicystów, jako alternatywnych wyjaśnień. Niemniej jednak, wielkość efektu leczenia w grupie leczenia skojarzonego (z dwoma osobnikami jako liczbą potrzebną do leczenia, aby zapobiec jednemu dodatkowemu zdarzeniu) sugeruje, że dzieci z zaburzeniami lękowymi, które otrzymują wysokiej jakości terapię skojarzoną, mogą konsekwentnie oczekiwać znacznego zmniejszenia ciężkości niepokoju. Zwiększona liczba wizyt w grupie skojarzonej terapii skutkowała zwiększonymi możliwościami wywoływania zdarzeń niepożądanych. W związku z tym, potencjał oczekiwań wśród pacjentów, rodziców i klinicystów w zakresie skutków ubocznych leków w kontekście większej liczby wizyt może zwiększyć częstość niektórych działań niepożądanych w grupie leczenia skojarzonego i może ograniczyć wnioski, które można wyciągnąć w odniesieniu do częstości zdarzeń niepożądanych w terapii skojarzonej.
Dodatnia korzyść z poznawczo-behawioralnej terapii behawioralnej, w porównaniu z placebo, dodaje nowe informacje do istniejącej literatury26. Liczba potrzebna do leczenia poznawczo behawioralnej terapii w tym badaniu (trzech osobników) jest taka sama jak zidentyfikowana w metaanalizie badania porównujące osoby, które zostały przypisane do poznawczo-behawioralnej terapii z tymi, które zostały przypisane do listy oczekujących na terapię lub sesje bez aktywnej terapii.14 Test naszego badania behawioralnej terapii behawioralnej obejmował dzieci z umiarkowanym do ciężkiego lęku i adresuje krytykę poprzednich prób, które obejmowały one dzieci z lękiem łagodnym do umiarkowanego.14 Przed naszym badaniem poznawczo-behawioralna terapia lęku przedszkolnego została uznana za prawdopodobnie skuteczną . 26 Ta ocena kognitywnej terapii behawioralnej i innych ostatnich badań27, 28 sugeruje, że taka terapia dla dzieciństwa lęk jest dobrze ugruntowanym, opartym na dowodach leczeniem.29 Biorąc pod uwagę, że ryzyko wystąpienia niektórych zdarzeń niepożądanych było niższe w grupa behawioralno-terapeutyczna niż grupa sertralinowa, niektórzy rodzice i ich dzieci mogą rozważyć wybór poznawczo-behawioralnej terapii jako początkowego leczenia.
Wyniki naszego badania potwierdzają krótkotrwałą skuteczność sertraliny u dzieci z uogólnionym zaburzeniem lękowym25 i pokazują, że sertralina jest skuteczna u dzieci z zaburzeniami lękowymi separacji i fobią społeczną. Liczba potrzebna do leczenia sertraliny w naszym badaniu (trzech pacjentów) była taka sama, jak wcześniej zidentyfikowano w metaanalizie15 z sześciu randomizowanych, kontrolowanych placebo badań dotyczących SSRIs w zakresie zaburzeń lękowych u dzieci.12,13,25,30,31 Te badania i inne [27] sugerują, że SSRI, jako klasa, są lekiem z wyboru w tych schorzeniach
[podobne: stomatologia warszawa wola, ginekolog od ilu lat, ferrytyna badanie cena ]

Powiązane tematy z artykułem: ferrytyna badanie cena ginekolog od ilu lat stomatologia warszawa wola