Wiadomości medyczne – Pułapki dziennikarstwa w służbie zdrowia

Niezależnie od tego, czy zdają sobie z tego sprawę, czy nie, dziennikarze informujący o rozwoju opieki zdrowotnej dostarczają wiadomości o zdrowiu publicznym, które mogą wpływać na zachowanie klinicystów i pacjentów. Często te wiadomości są dostarczane skutecznie przez wytrawnych dziennikarzy, którzy działają z rozmysłem nawet w obliczu aktualności i napiętych terminów. Ale zbyt często, to, co wielu innych dziennikarzy mówi o zdrowiu, jest błędne lub wprowadzające w błąd. Niektóre zniekształcenia można przypisać niewiedzy lub niezdolności do interpretowania i przekazywania zniuansowanych wyników badań klinicznych. A niektóre wynikają z niepewności co do właściwej roli dziennikarzy: czy naszym zadaniem jest opisanie szerszego obrazu, czy po prostu zgłoszenie tego, co jest nowe . Czy powinniśmy przedstawiać czarno-białe wersje rzeczywistości, które nadają się do poważnych nagłówków, a nie szarej złożoności, trudniejszej w destylacji w proste prawdy. Uważam, że kiedy dziennikarze ignorują złożoność lub nie zapewniają kontekstu, przekazywane przez nich wiadomości dotyczące zdrowia publicznego są nieuchronnie niewystarczające lub zniekształcone. Media informacyjne muszą stać się bardziej kompetentne i pełniej wykorzystywać naszą rolę w przekazywaniu społeczeństwu dokładnych, kompletnych i zrównoważonych informacji na temat zdrowia. Dzięki dodatkowym umiejętnościom, opiece i introspekcji – oraz zmianie priorytetów – możemy zapewnić większy zasięg zgodnie z naszymi obowiązkami.
Niektórzy dziennikarze zajmujący się opieką zdrowotną stwierdzą, że ich najważniejszą rolą jest zgłaszanie nowości – mówiąc ściśle, co jest nowe. Dziennikarze ci zazwyczaj opisują wyniki nowego badania klinicznego bez żadnego odniesienia do wcześniejszych odpowiednich badań. Na przykład w 2006 roku wiele doniesień prasowych na temat inicjatywy Women s Health Initiative Randomized Controlled Modyfikation Diet wykazało, że dieta o niskiej zawartości tłuszczu (w której tłuszcz stanowi 20% kalorii) nie przyniosła żadnych korzyści pod względem obniżenia liczby women.1 Biorąc pod uwagę wyniki badań, na początku była to niedokładna interpretacja: wskaźniki raka piersi były o 22% niższe w przypadku kobiet o znacznie zmniejszonej zawartości tłuszczu niż w grupie porównawczej. Być może bardziej problematycznie, prawie żadna wiadomość z tego badania nie odnosiła się do wyników po raz pierwszy zgłoszonych w 2005 r. Z badania Interwencji kobiet w leczeniu, które wyraźnie pokazało, że dieta niskotłuszczowa zmniejsza ryzyko nawrotu raka piersi u kobiet, które wcześniej chorowały. 2 Wygląda na to, że badanie to nie miało już zastosowania w 2006 r., Chociaż dotyczyło tego samego tematu. Nowym przesłaniem dotyczącym zdrowia publicznego dla kobiet było to, że tłuszcz spożywczy nie ma znaczenia.
Szerzej rzecz ujmując, problemem, który pogarsza się w erze cyklu 24/7, jest częsta niewprowadzanie nowych wydarzeń do jakiegokolwiek rozsądnego kontekstu dla czytelników lub widzów. W tym środowisku reporterzy stają się niewiele więcej niż czytnikami nagłówków lub prowadzą wywiady, które są równoznaczne z dziennikarską wersją uderz i uciekaj . Na przykład, 24 września 2008 r., Raport na temat Early Show CBS zawierał 105-sekundową dyskusję o transradowej angioplastyce. Po pierwsze, osoba przeprowadzająca wywiad błędnie opisała wszystkie zabiegi angioplastyki jako otwarcie zablokowanych tętnic przez nadgarstek . Następnie wybitnemu interwencyjnemu kardiologowi przydzielono wystarczająco dużo czasu, aby powiedzieć, że procedura transradialna była tańsza niż tradycyjna angioplastyka i lepsza dla większości pacjentów – ale za mało czasu cytować badania, na których opierały się jego twierdzenia
[hasła pokrewne: viola piekut instagram, jarmuła music, promed radomsko ]

Powiązane tematy z artykułem: jarmuła music promed radomsko viola piekut instagram