Skrócenie Titin powodujące rozdęta kardiomiopatia AD 10

Ścieżki monitorujące RNA i białko najprawdopodobniej powodują degradację niektórych skróconych peptydów tytynowych. 37 Zmniejszone poziomy tytyny mogą ograniczać tworzenie sarcomerów i mogą powodować dysfunkcję serca i przebudowę. Jednak tak nie jest w przypadku wcześniej zgłaszanych mutacji TTN, które usuwają tylko część części pasma M titiny14 (rysunek i tabela 14 w dodatkowym dodatku); Badania immunohistochemiczne wykazały, że niektóre z tych końcowych białek skróconych na końcu karboksylowym są zintegrowane z sarcomere i powodują recesywną wczesną postać miopatii mięśni szkieletowych i serca, a nie dominującą rozszerzoną kardiomiopatię. Ponadto, jeśli więcej proksymalnych mutacji tnących TTN spowodowało rozszerzenie kardiomiopatii przez haploinsuficiency, rozkład takich mutacji byłby raczej jednolity we wrażliwej części titiny. Przeciwnie, zaobserwowaliśmy skośny rozkład mutacji u osobników z rozszerzoną kardiomiopatią, która była odmienna od obserwowanej u osób bez choroby (Figura 1). Ten nierówny rozkład mutacji może wskazywać, że skrócone białka titiny występujące u osób z rozszerzoną kardiomiopatią, podobnie jak wcześniej badane karboksykońcowe skróty titinowe, są zintegrowane z sarcomere i powodują rozszerzenie kardiomiopatii za pomocą dominującego negatywnego mechanizmu. Gdyby skrócone białko tytyny u osób z rozszerzoną kardiomiopatią włączono do sarcomere, najprawdopodobniej byłyby zakotwiczone na linii Z i oddziaływałyby z pełnym zestawem czynników Z-disk (Figura 1). Jednak te skrócone białka titiny nie będą zawierać reszt M-band, które zakotwiczają titynę do środka sarcomere poprzez myomesin, kodują domenę kinazy i wchodzą w interakcję z wieloma białkami.38 Część titynowa typu M związana jest z wykrywaniem i modulowanie siły sarcomerycznej.12,39-41 Sugerujemy, że utrata tych interakcji może prowadzić do rozszerzonej kardiomiopatii poprzez zakłócenie normalnej regulacji siły sarcomerycznej.
Wnioskujemy, że mutacje skracające TTN są najczęstszą znaną genetyczną przyczyną kardiomiopatii rozstrzeniowej. Bieżące analizy innych klas zmienności TTN (np. Warianty missense) mogą poszerzyć naszą wiedzę na temat znaczenia TTN w patogenezie kardiomiopatii rozstrzeniowej. Włączenie analizy sekwencji TTN do badań genetycznych nowej generacji powinno zwiększyć wykrywanie rozszerzonych mutacji kardiomiopatii o około 50%, umożliwiając wcześniejsze rozpoznanie i interwencje, aby zapobiec postępowi choroby. Pożądane jest dalsze badanie konsekwencji funkcjonalnych mutacji tnących TTN na cechy fizjologiczne mięśnia sercowego i sygnalizacja miocytów.
[hasła pokrewne: hologramy na legitymację studencką, stomatolog opole, acetazolamid ]

Skrócenie Titin powodujące rozdęta kardiomiopatia AD 10

Ścieżki monitorujące RNA i białko najprawdopodobniej powodują degradację niektórych skróconych peptydów tytynowych. 37 Zmniejszone poziomy tytyny mogą ograniczać tworzenie sarcomerów i mogą powodować dysfunkcję serca i przebudowę. Jednak tak nie jest w przypadku wcześniej zgłaszanych mutacji TTN, które usuwają tylko część części pasma M titiny14 (rysunek i tabela 14 w dodatkowym dodatku); Badania immunohistochemiczne wykazały, że niektóre z tych końcowych białek skróconych na końcu karboksylowym są zintegrowane z sarcomere i powodują recesywną wczesną postać miopatii mięśni szkieletowych i serca, a nie dominującą rozszerzoną kardiomiopatię. Ponadto, jeśli więcej proksymalnych mutacji tnących TTN spowodowało rozszerzenie kardiomiopatii przez haploinsuficiency, rozkład takich mutacji byłby raczej jednolity we wrażliwej części titiny. (więcej…)

Powiązane tematy z artykułem: hologramy na legitymację studencką lewomepromazyna triamcynolon