Stan praktyki środowiskowe i zaopatrzenie asystentów lekarskich, lekarzy pielęgniarskich i wykwalifikowanych pielęgniarek-położnych

Większość propozycji dotyczących zwiększenia dostępu do podstawowej opieki zdrowotnej w Stanach Zjednoczonych kładzie nacisk na zwiększanie odsetka lekarzy ogólnych1-5. Innym podejściem jest zwiększenie liczby innych lekarzy – w szczególności asystentów lekarza, pielęgniarek i certyfikowanych pielęgniarek-położnych6-9. W ramach swoich kompetencji oraz przy odpowiednim szkoleniu i superwizji, lekarze ci mogą zapewnić opiekę medyczną podobną jakością do opieki lekarskiej i mniejszym kosztem 10-15. Praktycy ci mogą być szczególnie cenni w obszarach, w których brakuje lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej. Jednak ustawodawstwo i przepisy państwowe mogą zniechęcać lub uniemożliwiać im znalezienie zatrudnienia, nawet jeśli w przeciwnym razie byłyby dostępne miejsca pracy. Aby zrozumieć związek między środowiskami praktykującymi państwa a podażą tych lekarzy, przeanalizowaliśmy zmiany w przepisach dotyczących pielęgniarek, asystentów i certyfikowanych pielęgniarek we wszystkich 50 stanach i Dystrykcie Kolumbii (które, w celu w tej analizie rozważaliśmy stan). Chociaż edukacja, licencjonowanie i regulacja pielęgniarek i asystentów lekarzy różnią się, wielu ma podobne opisy stanowisk16. Diagnozują chorobę, przeprowadzają badania fizyczne, porządkują i interpretują testy laboratoryjne, ustanawiają i realizują plany leczenia, opatrywają rany i zapewniają profilaktyczne usługi zdrowotne. Każdy zawód ma około 25 lat w Stanach Zjednoczonych. Asystenci lekarzy są pracownikami najemnymi, którzy zgodnie z prawem muszą pracować pod nadzorem lekarza. Z 22 300 asystentów lekarzy praktykujących w 1992 roku, 44 procent pracowało w specjalności podstawowej opieki zdrowotnej, a kolejne 8 procent było w medycynie ratunkowej. Większość kształciła się w dwuletnich programach szkoleniowych. Około 34 procent asystentów lekarzy pracowało na obszarach wiejskich17.
W niektórych stanach praktykujący pielęgniarki mogą ustanowić niezależne praktyki i otrzymywać zwrot bezpośrednio za swoje usługi. Ponieważ państwa nie mają wspólnej definicji lekarzy pielęgniarek, szacunki ich liczby są bardzo różne. W 1992 r. Około 42,600 zarejestrowanych pielęgniarek otrzymało formalne wykształcenie jako pielęgniarki poza wykształceniem zawodowym jako pielęgniarki18; szacunki liczby praktykujących jako pielęgniarki wahały się od 21 900 do 2.200 200. Większość kształciła się w programach certyfikacyjnych o średniej długości około jednego roku; 4 na każde 10 miało stopnie magistra. Około trzy czwarte było w podstawowej opiece zdrowotnej. Osiemnaście procent praktykujących pielęgniarki pracowało poza obszarami metropolitalnymi w 1992 roku19.
Certyfikowane pielęgniarki-położne są zarejestrowanymi pielęgniarkami z zaawansowanym wykształceniem w zakresie opieki prenatalnej, okołoporodowej, poporodowej, noworodkowej i rutynowej opieki ginekologicznej. Około 61 procent miało wykształcenie magisterskie w 199121 r. Od 1971 r. Krajowa certyfikacja pielęgniarki-położnej wymagała ukończenia akredytowanego programu dla pielęgniarek-położnych oraz zdania egzaminu przeprowadzanego przez American College of Nurse-Midwives. W 1992 r. 43 państwa uznały certyfikowane pielęgniarki-położne w swoich statucie lub przepisach22. Około połowa wszystkich państw zezwoliła na bezpośredni zwrot kosztów za usługi certyfikowanej położnej. W 1992 roku od 3500 do 4300 certyfikowanych pielęgniarek-położnych przysługiwało prawo do wykonywania zawodu w prywatnych gabinetach, środowiskowych ośrodkach zdrowia, wolno stojących ośrodkach porodowych i innych placówkach opieki zdrowotnej23 (i niepublikowanych danych)
[hasła pokrewne: gensulin m30, ambra czechowice, mastodynon cena ]

Powiązane tematy z artykułem: ambra czechowice gensulin m30 mastodynon cena