Terapia poznawczo-behawioralna, sertralina lub połączenie w dziecięcym niepokoju cd

Terapię oparto na programie Coping Cat, 17,18, który został dostosowany do wieku badanych i czasu trwania badania.19 Każdy z osobników, który otrzymał terapię poznawczo-behawioralną, przeszedł szkolenie w zakresie umiejętności zarządzania lękiem, po którym nastąpiła ekspozycja behawioralna. do sytuacji wywołujących niepokój. Rodzice uczestniczyli w tygodniowych meldunkach i dwóch sesjach tylko dla rodziców. Doświadczeni psychoterapeuci, certyfikowani w protokole Coping Cat, otrzymywali regularny nadzór na miejscu i na miejscu. Farmakoterapia obejmowała osiem sesji od 30 do 60 minut, z których każda obejmowała ocenę i ocenę nasilenia lęku pacjentów, ich reakcji na leczenie i zdarzeń niepożądanych. Sertraline (Zoloft) i dopasowany placebo podawano w ustalonym, elastycznym schemacie, zaczynając od 25 mg na dzień i dostosowując do 200 mg na dzień, do 8. tygodnia. Do 8 tygodnia, osobnicy, którzy byli uważani za osoby słabo chore lub gorsze i którzy mieli minimalne efekty uboczne były odpowiednie do zwiększenia dawki. Lekarze psychiatrzy i pielęgniarki z doświadczeniem w leczeniu dzieci z zaburzeniami lękowymi zostali certyfikowani w protokole farmakoterapii z badań i otrzymali regularny nadzór na miejscu i na miejscu. Liczby pigułek i dzienniki leków zostały użyte w celu ułatwienia i udokumentowania przestrzegania zaleceń.
Leczenie skojarzone polegało na podawaniu sertraliny i terapii behawioralnej poznawczej. Gdy tylko było to możliwe, terapia i sesje lekarskie miały miejsce w tym samym dniu dla wygody pacjentów.
Cele
Celem badań było, po pierwsze, porównanie względnej skuteczności trzech aktywnych terapii z placebo; po drugie, w celu porównania terapii skojarzonej z samą sertraliną lub terapią poznawczo-behawioralną; i po trzecie, w celu oceny bezpieczeństwa i tolerancji sertraliny w porównaniu z placebo. Postawiliśmy hipotezę, że wszystkie trzy aktywne terapie byłyby lepsze od placebo i że terapia skojarzona byłaby lepsza niż sama sertralina lub tylko terapia poznawczo-behawioralna.
Oceny wyników
Uzyskaliśmy informacje demograficzne, informacje o objawach lęku oraz dane o współistniejących zaburzeniach i funkcjonowaniu psychospołecznym, korzystając z raportów zarówno od pacjentów, jak i ich rodziców oraz z wywiadów z osobami i rodzicami w momencie badania, w punkcie wyjściowym oraz w 4, 8 tygodniu. oraz 12. Wywiady były prowadzone przez niezależnych oceniających, którzy nie byli świadomi zadań z grupy badawczej.
Użyliśmy Harmonogramu Wywiadów Anxiety Disorder dla DSM-IV-TR, wersja dla dzieci, 20, aby ustalić kwalifikację diagnostyczną. Najważniejszym pierwszorzędnym wynikiem była odpowiedź na leczenie w 12. tygodniu, która została zdefiniowana jako wynik (znacznie poprawiony) lub 2 (znacznie poprawiony) w skali globalnego obrazu klinicznego poprawy 21, który waha się od do 7, z niższym wynikiem. wyniki wskazujące na większą poprawę w porównaniu z wartością wyjściową. Wynik lub 2 odzwierciedla znaczną klinicznie znaczącą poprawę w nasileniu lęku. Pierwszorzędowym wynikiem wymiarowym było nasilenie lęku, mierzone na skali oceny lęku u dzieci, obliczone przez zsumowanie sześciu elementów oceniających nasilenie lęku, częstotliwość, dystres, unikanie i interferencję w poprzednim tygodniu.22 Łączne wyniki w tej skali wahają się od 0 do 30, z wynikami powyżej 13 wskazującymi klinicznie znaczący lęk
[przypisy: pierwszy ton serca, badania lekarskie do pracy jak wygladaja, protezy zębowe bydgoszcz ]

Powiązane tematy z artykułem: badania lekarskie do pracy jak wygladaja pierwszy ton serca protezy zębowe bydgoszcz