Wiadomości medyczne – Pułapki dziennikarstwa w służbie zdrowia cd

Można wyciągnąć wniosek, że media ignorują większość kwestii bezpieczeństwa lub skuteczności leków, dopóki z jakiegoś powodu nie pojawi się nowe badanie lub ktoś pojawi się na Kapitolu Stanów Zjednoczonych, aby porozmawiać o takich obawach. Ale tak niepewne i epizodyczne były przeszłe relacje o bezpieczeństwie i skuteczności leków, że większość mediów teraz czuje się zobowiązana do zgłaszania wielu stwierdzeń związanych z narkotykami, czy reporterzy rozumieją je, czy nie. Niedawnym, głośnym przykładem było omówienie Ezetimibu i symwastatyny w hipercholesterolemii. Podkreśla ona proces regresji miażdżycowej (ENHANCE). Chociaż badanie faktycznie postawiło pytania o to, czy ezetymib przyniósł jakiekolwiek korzyści po dodaniu do terapii statynami, jego wyniki były prawie konsekwentnie błędnie raportowane. Niektórzy dziennikarze twierdzili, że to pokazuje, że lek nie przynosi korzyści w zapobieganiu atakom serca i udarom – coś, czego na pewno nie wykazało, ponieważ ataki serca i udary nie były punktami końcowymi w badaniu. Nigdy nie poznamy kosztu tej dezinformacji w kategoriach paniki lub lekarzy, którzy, być może niepotrzebnie, zaprzestali stosowania leku.
Moim zdaniem w mediach jesteśmy odpowiedzialni za utrzymanie się na wyższych standardach, jeśli istnieje jakakolwiek szansa, że lekarze i pacjenci będą działać na podstawie naszego zgłoszenia. Nie jesteśmy klinicystami, ale musimy być czymś więcej niż szczerymi karnawałami; musimy być wiarygodnymi informatorami zdrowia bardziej zainteresowanymi przekazywanie społeczeństwu jasnych, możliwych do zastosowania informacji na temat zdrowia, niż realizowanie innych naszych programów. Istnieją mocne dowody na to, że wielu dziennikarzy zgadza się – a w szczególności uważa się za słabo wyszkolonych w zrozumieniu studiów medycznych i statystyk.5 Jednak nie tylko nasz zawód domaga się lepszego szkolenia dziennikarzy zajmujących się zdrowiem, ale także wymaga opowiadania o zdrowiu, a nie ich świadczenia w czerni i bieli użyj wszystkich odcieni szarości na palecie, aby pomalować kompleksowy obraz nieuchronnie złożonych nieruchomości. Dziennikarze mogliby zacząć od narzucenia swojej pracy testu roztropnego czytelnika lub widza : Na podstawie mojego konta informacyjnego, co rozsądna osoba zrobiłaby lub założyła o danej interwencji medycznej, i czy w związku z tym udało mi się zapewnić najlepsze zdrowie publiczne. wiadomość możliwa.
Chociaż główna odpowiedzialność za poprawę dziennikarstwa związanego ze zdrowiem musi spoczywać na dziennikarzach, klinicyści i naukowcy mogą pomóc. Podczas wywiadów przeprowadzanych przez dziennikarzy na temat nowości, takich jak nowe badania, powinni oni zaproponować omawianie szerszego kontekstu, prowadzić reporterów do podobnych lub sprzecznych badań, kierować dziennikarzy do wiarygodnych kolegów o różnych perspektywach i wspomnieć o jakichkolwiek ograniczeniach lub zastrzeżeniach dotyczących wyniki, jak również potencjalne lub rzeczywiste konflikty interesów wśród autorów badania. Potrzeba wielu rąk ekspertów, aby upewnić się, że wiadomości zdrowotne, które czytają publiczność, naprawdę nadają się do druku.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Nie zgłoszono żadnego potencjalnego konfliktu interesów związanego z tym artykułem.
Author Affiliations
Pani Dentzer jest redaktorem naczelnym Health Affairs, Bethesda, MD, i analitykiem na temat polityki zdrowotnej w NewsHour z Jimem Lehrerem w Public Broadcasting Service.

[przypisy: implanty stomatologiczne warszawa, stomatolog olsztyn, protetyka na implantach ]

Powiązane tematy z artykułem: implanty stomatologiczne warszawa protetyka na implantach stomatolog olsztyn